Plugins - Page Links To - Stable (latest release) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Point this content to:
pt: Apontar este conteúdo para:

note: Description of the plugin
en: Allows you to point WordPress pages or posts to a URL of your choosing.  Good for setting up navigational links to non-WP sections of your site or to off-site resources.
pt: Permite apontar os links de páginas e artigos para as URLs que deseje. Excelente para apontar links de navegação para secções não-WordPress do seu site ou para recursos externos.

en: Open this link in a new tab
pt: Abrir ligação num novo separador

en: A custom URL
pt: Um URL personalizado

en: Its normal WordPress URL
pt: O seu URL normal do WordPress

[ctx: Meta box title]
en: Page Links To
pt: Ligação da página
